Peelingi chemiczne

Eksfoliację czy też peeling chemiczny potocznie nazywamy kwasami. Jest to jeden z najpopularniejszych rodzajów zabiegów, które oferują salony kosmetyczne. Jak to działa? Czy jest bezpieczne? Jaki rodzaj kwasu wybrać? Poznaj 5 faktów o eksfoliacji i pozbądź się wszelkich wątpliwości!
Stężenie a pH
Im niższe pH, tym większa moc kwasu. Często mylnie zakładamy, że np. kwas o stężeniu 70% i wyższym pH będzie mocniejszy, od kwasu o stężeniu 50% i niskim pH. Nie można zatem eksperymentować z kwasami w domu, gdyż bardzo łatwo o katastrofę. Na zabieg warto wybrać do doświadczonego kosmetologa lub dermatologa.
Zobacz cennik
Dla kogo?
Niezwykle bogata oferta sprawia, że dziś zabieg eksfoliacji sprawdza się przy niemal każdym defekcie skóry. Hiperpigmentacja, czyli przebarwienia i fotouszkodzenia ulegną zniwelowaniu, dzięki zabiegom z kwasami: glikolowym, ferulowym, fitowym czy TCA. Z bliznami potrądzikowymi świetnie poradzi sobie kwas pirogronowy, kwas askorbinowy i retinol. Na zmarszczki polecam retinol, kwas fitowy i migdałowy. Walkę z trądzikiem wygrają na pewno kwasy mlekowy i salicylowy. Odpowiednie preparaty pomogą skórze z trądzikiem różowatym (np. kwas migdałowy) oraz cerom szarym i suchym (kwas liponowy). Złuszczanie pomoże zwalczyć niedoskonałości, odblokuje pory i poprawi ogólny wygląd skóry.

A dla kogo nie?

Jak przy każdym zabiegu z pogranicza medycyny estetycznej i kosmetologii należy dokładnie sprawdzić, czy nie istnieją żadne przeciwskazania. Dobra kosmetyczka z pewnością przeprowadzi z Tobą bardzo szczegółowy wywiad. Wśród przeciwwskazań do zabiegu eksfoliacji wymienia się: ciążę, karmienie piersią, opryszczkę, ostrą alergię, depilację, przyjmowanie leków fotouczulających, stosowanie terapii izotretinoiną, stosowanie dziurawca i nagietka.

Jaki rodzaj zabiegu wybrać?

Czujesz się zagubiona wśród wielu ofert? W salonie kosmetycznym Cracobella możesz skorzystać z darmowej konsultacji kosmetologicznej. Dowiesz się, jaki masz rodzaj cery, jaki preparat do eksfoliacji będzie w Twoim przypadku najkorzystniejszy. Czasem poleca się serie zabiegów łączonych. Zalecana ilość zabiegów w serii to od 3 do 10. Eksfoliację kwasami najlepiej wykonywać jesienią, zimą i wczesną wiosną – skóry nie powinno się eksponować na słońce, a filtr SPF 50 jest koniecznością – nawet w pochmurny dzień!

ul. Beskidzka 22/41
30-611 Kraków
tel. 577 266 966
Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek  10:00 - 19:00
sobota 10:00 - 15:00